Zajmujemy się tworzeniem i pisaniem programów oraz nakładek na AutoCAD®, BricsCAD®, GstarCAD®, ZwCAD®, ZwCAD+ Plus®
Zaloguj się           Zarejestruj się          FAQ          Szukaj
Strona główna       Nakładki e-CAD       e-CAD Żelbet       Błędy

Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rozkład zbrojenia w płycie. Symbol
PostWysłany: Nie Mar 25, 2018 4:22 pm 

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 10:14 am
Witam.
Przy rysowaniu zbrojenia w płycie jest symbol kółka w miejscu przecięcia się linii zbrojenia z linią rozkładu. Przy zmianie skali rysunków w opcjach e-cad, niestety wielkość kółka się nie zmienia. Powoduje to, przy większych skalach rysunku oraz przy pogrubieniu linii zbrojenia, staje się ono niewidoczne.
Wydaje mi się, że we wcześniejszych wersjach, przy zmianie skali, wielkość symbolu też się zmieniała.
Załącznik:
1.png
1.png [ 32.95 KiB | Obejrzany 413 razy ]

Temat postu: Re: Rozkład zbrojenia w płycie. Symbol
PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 10:52 am 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Sprawdziłem i działa prawidłowo.

Od wersji e-CAD 14 ten symbol skaluje się również ze skalą i jednostką e-CAD i dodatkowo jego wielkość jest uzależniona od średnicy pręta w widoku, tak aby zawsze był on większy i widoczny, niezależnie jak gruby pręt zostanie wrysowany.

Ale wynotuję Pana zgłoszenie i być może uzależnimy wielkość symbolu jeszcze dodatkowo o skalę, żeby skalował się tak samo jak groty strzałek.

Profil WWW  

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 7:44 pm 

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 10:14 am
Sprawdzałem jeszcze kilka razy, próbowałem też przeinstalować nakładki.
Niestety nadal nie działa prawidłowo. To znaczy skaluje się przy zmianie średnicy pręta, ale przy zmianie skali rysunku niestety nie. I jeżeli przy skali 1:10 jest ok, to przy skali 1:100 przy wydruku praktycznie tego kółka nie widać.
Czy mogę jakoś ręcznie zmienić skalę tego kółka np. x2?
Dodam, że używam nakładki na ZWCAD 2018.

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 8:42 am 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Zgadza się, w wersji e-CAD 14 dostosowaliśmy rozmiar kółka do średnicy pręta i z nim skaluje się ono prawidłowo. Mam jednak na uwadze to, żeby uzależnić wielkość okręgu dodatkowo jeszcze od skali.

Profil WWW  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Strona główna       Nakładki e-CAD       e-CAD Żelbet       Błędy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do:  

RODO - Polityka prywatności.

Ta strona internetowa używa plików cookies w celu tworzenia statystyk oglądalności i utrzymania sesji użytkownika na Forum.